"21. Yüzyıl’da Bilginin Bir Fazlası"

Hakkımızda

Ulusal ve uluslararası şirketlerde yönetici olarak tamamladığı 21 yıllık profesyonel iş yaşamının ardından koçluk eğitimini 2012’de The Coaches Institute(CTI)’da “co-active  koç̧” olarak, “Aile ve Ebeveyn Koçluğu” ve “Okullu Çocuklar” özel bölümlerini Academy for Coaching Parents International’da tamamlayarak 2013 yılında CCP sertifikasını almaya hak kazandı. Çatışma yönetimi koçluğu konusunda Kanada menşeli Cinergy koçluk eğitimini tamamlamıştır. 500 saatin üzerinde bireysel ve kurumsal koçluk tecrübesine sahiptir. Halen Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans’ına devam etmektedir.

Türkiye’de erken doğan bebeklere el uzatan ilk dernek olan El Bebek Gül Bebek Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyelerindendir; dernekteki aktif çalışmaları halen devam etmektedir.

Remzi Kitabevi tarafından basılan “Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam” kitabının da yazarlarından olan Okay, aynı zamanda Anne Bebek Çocuk Dergisi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Çatışma yönetimi, yeni anneler ve işe dönüş, bilinçli ebeveynlik, ergenlikte iletişim, mutlu bir çalışan anne olmak gibi pek çok konuda İstanbul’da ve İzmir’de kurumsal ve açık eğitimler vermektedir.

ilknurokay@activeminds-tr.com

Credit Agricole, Standard Chartered, JP Morgan da dahil olmak üzere önde gelen uluslararası kuruluşlarda Türkiye ve Londra’da genel müdür yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği gibi üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştur. Yönetici olarak finans ve risk kontrolü konularında uzmandır, bilgi ve deneyimi yirmi yılı aşmaktadır. İki yıl boyunca, Sabancı Üniversitesi’nde Masters in Finance programında danışman olarak çalışmıştır. Ayrıca Londra’da uluslararası yönetici programlarında çalışmak üzere, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Koç, Sabancı, Boğaziçi ve ODTÜ’DE son sınıf öğrencileri ile değerlendirmeler ve mülakatlar yapmıştır. Oya Aydınlık, University of Maryland işletme bölümü mezunudur.

oyaaydinlik@activeminds-tr.com

Ankara Üniversitesi’nde Antropoloji lisansını 1996’da tamamlamıştır.

Finans sektöründe farklı pozisyonlarda yönetici olarak yer aldığı kurumlarda aynı zamanda gönüllü iç eğitmenlik ve moderatörlük yapmıştır.  Son çalıştığı kurumda en iyi iç eğitmen ödülünü kazanan Özdeniz,  14 yıllık profesyonel iş yaşamı süresince koçluk ile kişisel gelişim konularında pek çok farklı eğitim almıştır.

Maltepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans’ını, çalışma hayatında kadınların karşılaştığı güçlükler ve liderlik konularında detaylandırarak bitirme tezi olarak “Cam Tavan Sendromu” çalışmıştır.

2007 yılında NLP ile Koçluk ve 2010 yılında Nefes Koçluğu ile tanışmış ve koçluğun gücünü hem eğitimlerinde hem yönettiği kadrolarda kullanmıştır. Bu süreçte, oyunun beynin öğrenme sürecindeki etkisini görerek 2017 yılında Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde tamamlamıştır. Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlama sürecindedir. Kişiler arası nörobiyoloji ve bunun iş hayatına yansımaları ilgi duyduğu alanların başında gelmektedir.

ozlemozdeniz@activeminds-tr.com

İletişim